چاپخانه ها جزو گروه یک شناخته شده و تعطیل نمی‌ شوند

چاپخانه ها جزو گروه یک شناخته شده و تعطیل نمی‌ شوند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دو هفته آینده کلیه فعالیت ‌های غیرضروری به جز مشاغل گروه یک، تعطیل هستند و چاپخانه ها جزو گروه یک حساب می شوند و بنابراین فعالیت خودشان را خواهند داشت.

به گزارش مهر، ظهر امروز (چهارشنبه) ۲۸ آبان ماه، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به تعطیلی چاپخانه ‌ها و وضعیت رسانه ‌های مکتوب، اظهار کرد: در محدودیت ‌های دو هفته آینده، چاپخانه ها جزو گروه یک حساب شدند بنابراین فعالیت خودشان را خواهند داشت و طبیعتاً روزنامه ‌ها و کارهایی که با حوزه چاپ سروکار دارند مشکلی نخواهند داشت.

صالحی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امکان برگزاری کنسرت ‌ها قبل از ساعت ۱۸ وجود دارد؟ گفت: در دو هفته آینده کلیه فعالیت ‌های غیرضروری به جز مشاغل گروه یک، تماماً تعطیل هستند که مجموعه فعالیت ‌های هنری و سینمایی که جزو مشاغل گروه ۳ هستند، تعطیل خواهند بود.

چاپخانه ها جزو گروه یکوی ادامه داد: سالن ‌های هنری و موسیقی بر مبنای اینکه فاصله های‌شان را به صورت ۵۰ درصد ترتیب دهند، مجاز به فعالیت بودند اما این به قبل از محدودیت ‌های جدید مربوط می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بحث قیمت بلیط کنسرت‌ ها و فعالیت ‌های هنری هم با افزایش فاصله گذاری اجتماعی در سالن ‌ها متناسب بوده است و اگر سالنی ۵۰۰ نفر را می‌توانسته در بربگیرد، با شرایط جدید مجاز نبوده بیش از ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را در خود جای دهد و این بر تغییر قیمت‌ها تأثیر داشته است.

نظر خود را بنویسید