کاغذ کالک و کاربردهای آن

encyclopedia-paper&print-024

encyclopedia-paper&print-024


کاغذ کالک چیست و چه کاربرد و مزایای دارد ؟
کاغذ کالک کاغذی است که دارای تیرگی کمی می باشد و باعث عبور نور می شود. این کاغذ بخاطر اینکه نور براحتی از آن عبور می‌کند برای نقاشی، چاپ، بسته بندی و اغلب زمان‌هایی که نیاز است سایزها بدرستی در زمان‌های مهم چک شوند کاربرد پیدا می‌کند.

کاربرد کاغذ کالک در صنعت چاپ دقیقا چیست؟
این کاغذ در چاپ و بسته بندی کاربرد زیادی دارد. از این کاغذ برای نمونه گیری و چک کردن قالب بسته بندی در موقع چاپ جعبه مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد کاغذ کالک در چیست؟
کاغذ کالک در ابتدا برای معماران و مهندسان طراحی شده بود تا بتوانند نقاشی هایی تهیه کنند که دقیقاً با استفاده از فرایند کپی دیازو، کپی شود و سپس موارد استفاده دیگری یافت.
کاربرد اصلی برای ترسیم و ردیابی تا حد زیادی توسط فناوری هایی که به کپی دیازو یا کپی دستی (با ردیابی) نقاشی نیاز ندارند ، جایگزین شد.

کاغذ کالک چیست و مهمترین ویژگی‌های آن کدام است؟
الیاف سلولز اساس کاغذ را تشکیل می دهد ، معمولاً از گونه های چوبی یا از الیاف پنبه است. غالباً، کاغذ حاوی مواد پرکننده دیگری برای افزایش تیرگی و کیفیت چاپ است. برای ردیابی کاغذ شفافی لازم است هر ماده ای که مانع انتقال نور شود، حذف شود.
این کاغذ که براحتی نور را از خود عبور می‌دهد، کاغذ کالک است. با استفاده از کاغذ کالک براحتی می‌توانیم براحتی نمونه گیری لازم را روی کار اصلی قرار داده و آن را چک کنیم.

چگونه باید از کاغذ کالک استفاده کنیم؟
هنگامی که کاغذ کالک بر روی عکس قرار می گیرد ، تصویر به راحتی از طریق کاغذ قابل مشاهده است. بنابراین ، یافتن لبه ها در تصویر و ردیابی تصویر بر روی کاغذ ردیابی آسان می شود.
کاغذ کالک، فیبر سلولز خالص شفاف است و هوای محبوس شده بین الیاف باعث مات شدن کاغذ و سفید به نظر رسیدن آن می شود. اگر الیاف تصفیه شده و مورد فشار قرار گیرند تا تمام هوا خارج شود ، ورق حاصله شفاف خواهد بود. کاغذهای شفاف متراکم بوده و در رطوبت ۱۰ تا ۵۰ درصد رطوبت دارند.

کاغذ کالک چگونه تولید می‌شود؟
برای تولید این نوع کاغذ سه فرآیند اصلی وجود دارد که به شرح زیر است:
از طریق تصفیه مکانیکی الیاف سلولز ، الیافی کاملاً لرزشی و ژلاتینی ایجاد می شود ، به طوری که در تشکیل ورق کاغذ ، تقریباً تمام هوا از ساختار داخلی کاغذ خارج می شود. این روش یک کاغذ بسیار شفاف و حتی زیبا را در محدوده ای از گرامرهای ۴۲ تا ۲۸۰ گرم در هر متر مربع تولید می کند.
با ساختن یک کاغذ عادی و سپس پر کردن فاصله بین الیاف با ماده ای که دارای ضریب شکست همان سلولز است. این یک روند معمول در ایالات متحده آمریکا بود. این محصول اغلب Vellum نامیده می شد ، اگرچه این اصطلاحات می تواند به طیف گسترده تری از مقالات ویژه اشاره کند. به دلیل هزینه نسبتاً زیاد ، این روش ساخت تا حد زیادی از بین رفته است.
همانند روش قبلی ، با ساخت یک ورق کاغذ معمولی ، که به دنبال آن غوطه ور شدن کاغذ برش خورده و تخلیه نشده با کیفیت خوب در اسید سولفوریک برای چند ثانیه انجام می شود. این اسید مقداری از سلولز را به شکل آمیلوئید با خاصیت ژلاتینی و نفوذ ناپذیر تبدیل می کند. وقتی کاغذ تصفیه شده کاملاً شسته و خشک شود ، محصول حاصل از آن بسیار قویتر از کاغذ اصلی است. کاغذ ردیابی در برابر روغن ، چربی و تا حد زیادی در برابر آب و گاز مقاوم است.

 

 

کاغذ قائم تبریز کفیلیمشاهده نوشته ها

خاندان کفیلی با سابقه 30 ساله در صنعت چاپ و تامین ملزومات آن در تبریز فعالیت می نمایند. فروشگاه کاغذ قائم ( کفیلی ) یکی از معتبرترین تامین کنندگان کاغذ در شمالغرب کشور است. این فروشگاه با پخش کاغذهای بسته بندی شده و کاغذهای مخصوص پرینترهای اداری و خانگی و همچنین ملزومات چاپی نیاز مشتریان خود را تامین می نماید. برای تسهیل در عرضه این محصولات “فروشگاه اینترنتی کاغذ و ملزومات چاپ” (KAGIZ.ir) بصورت آنلاین و غیرحضوری آماده عرضه محصولات خواهد بود. تبریز خیابان تربیت غربی نبش کوچه پستخانه قدیم پلاک43 تلفن 04135566217 – 04135566218 (پاسخگویی همه روزه از ساعت 8صبح الی 18عصر به جز روزهای تعطیل)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *